Friss hírek:
2019. július 24. (szerda)

Értékes Siker Tápén (archivált)

tape_dorozsma10_il.JPG

A dorozsmai zőld-fehérek egy hajrában lőtt tizenegyes góllal nyertek 1-0.-ra tápén.

A tudósításból kiderül ennek a sikernek igazi értéke.

Tápé ESK – Kiskundorozsmai ESK 0-1 (0-0). Tápé, 100 néző, vezette Tóth Sándor.
Tápé: Kispéter – Smon, Szélpál, Kecskés, Pécsek (Kádár), Varga, Bárkányi, Brinszky (Farsang), Juhász (Kőszegi), Tumbas, Péter. Vezetőedző: Stetakovic Mariknó.
Kiskundorozsma: Batik – Takács A., Kreizler, Szabó Cs., Bálint, Fröhlich, Nagy N., Takács G. (Marjanucz), Vangel (Farkas), Bernát, Pócs (Németh). Vezetőedző: Bóka Ferenc.
Gólszerző: Bernát.

Stetatovic Marinko: “Egy igen jó iramú, tipikusan egygólos mérkőzésen egy tizenegyes pecsételte meg sorsunkat.”

Bóka Ferenc: “Nehéz meccsen egy jól szervezett Tápé ellen fegyelmezetten játszva szereztünk győzelmet.”

Erős,bizakodásra okot adó összeállításban kezdhettünk-melyben először szerepelt Pocs Tamás, kitől sokat várunk.remélünk.

A csapat a győzelem hitével készült az összecsapásra,de már az első percekben kiderült ennek nem lesz meg a vágyott "egyszerűsége".

Részint azért,mert a Tápé a télen nagyon megerősödött,részént azért mert a hazaiak pályája futbalra alkalmatlan:kicsi,kemény,és egyenetlen.

A pályaviszonyok kiegyenlitették vélt tudáselőnyünket,és a vártnál nagyobb szerepet adtak a szerencsének.

lássuk a részleteket:

-Az első löves Pocs Tamásé a mérkőzésen,és dorozsmai szinekben is.

-Tépéi válasz Brinszky elöl az utolsó pillanatban szerelnek védőink.

-Mindkét csapat részéről nagy küzdelem jellemzi a mérkőzés elejét(az ellenféllel,és a pályával is)

-16.perc Bernát-Vangel összjáték mely Roland szép lővésével zárult.

- Az eddigi legnagyobb helyzet Péter Sanyi lővése 18-ról,batik Gergő bravur.

-Jobb oldali Vangel elfutás(gyors volt,szép volt) .a beadást Kreizernek nem sikerült értékesíteni.

-33.perc Takács Gábor 22. méteres szabadrúgása nagyon jól helyezve,viszont kevés erővel-kispéter kapus biztosan véd.

-A félidő végére tápai fölény-sokáig következmények nélkül.

- A 44 .perc majdnem bajt hoz Bárkányi lővése-kapusunk oriási bravurja.

Szünet

Takács  Ggáor helyet Marjanucz ionel-valoban a kiváló technikás irányító pályája a tápéi.

-A védelmek uralták a második etap elejét- könnyebb dolguk  is volt a borzalmas pályán mint,a csatároknak.

-56. perc Vangel lendülete.gyors elfutása- szép volt.

-Ismételten vangel elfutás,beadás az alapvonaltól-a tápéi védők kivágják.

-Batik védés a jobb alsó saroknál(szép vetődéssel)

-Továbbra is nagy munka a csapatok részéről-fölénybe kerülünk,ez elég lesz-e a gólhóz,győzelemhez ?

-75.perc a mérkőzés eddigi legnagyobb ciccere Bernát i szélvész gyors kiugrása Kispéter kirontása kapújából,peti éri el a labdát előbb-le akarja venni azt-nem sikerül-a játékszer megcsuszik,felgyorsul a kőkemény agyag talajon-igy veszélyes  fél méterrel csuszik a jobb kapúfa mellé.

-Ismétlés Bernát kiugrás Kispéter kirontás(84.perc),de most ütközik,taglóz a kapus 11.-es a sértet a jobb alsó sarokba lővi a büntetött.a "bűnös" jól érzi az irányt,de nem tud hárítani

-A végére két cserénk,egy veszélyes helyről szabadrúgás a hazaiaknak-lővés a sorfalba.

BRUVUR  ,A VÁRTNÁL SOKKAL NEHEZEBB FELADAT, INNEN KEVÉS CSAPAT FOG PONTOT ELVINNI SZÉP VOLT FIUK.