Sikeres tavaszi rajttal mutatkozott be az új mester (archivált)

Labdarúgás: két büntetővel verte a Dorozsma a Sándorfalvát

2013.3.3., vasárnap, 14:50

nyito01_gs

Igazi csemege már a rajton, kőkeménynek ígérkező rangadó a megye I. első tavaszi fordulójában. A Szeged 2011 fiókcsapataként működő Kiskundorozsma és a Sándorfalva csatáját élőben közvetítjük.

A megyei I. osztály 16. fordulójában:

Kiskundorozsma – Sándorfalva SK 2-0 (0-0)
Algyő, műfüves pálya, 300 néző. Vezette: Takács Tamás (Szántai Zsolt, Krisán János).
Kiskundorozsma: Belecan – Laczkó, Farkas M., Mórocz, Mohácsi, Fröhlich, Gémes B., Ulvicki, Huszár (Csányi 45′), Gomez (Fődi 45′), Pócs (Takács 80′). Edző: Stetakovics Marinkó
Sándorfalva: Vasas – Grósz, Bálint D., Lippai (Féll 79′), Barna (Varga 60′), Bálint T., Molnár, Mihalkó M., Kitl (Mihalkó G. 79′), Fodor, Juhász (Bitó 60′). Vezetőedző: Tóth János.
Sárga lap: Farkas M. (52′) Csányi (73′) Pócs (80′) ill. Bálint D. (26′), Barna (52′)

Online közvetítésünk

90′ Vége a mérkőzésnek!

82′ Újabb csere, ezúttal a másik oldalon: Takács érkezik Pócs helyére.

80′ Sárgát kapott Pócs a Dorozsmából.

79′ Kettős csere a Sándorfalvánál ismét: Féll és Mihalkó G. váltja Lippait és Kitlt.

77′ GÓÓÓL! Laczkó értékesítette a büntetőt, a jobb felső sarokba lőtt, Kertész még bele tudott érni a lövésbe, hárítani viszont már nem tudta.

76′ Újabb büntető: Pócsot vágta fel Bálint T. a tizenhatoson belül.

73′ Csányi kapott sárgát a Dorozsmánál.

68′ GÓÓÓL! Ulvicki a kapu bal oldalába tekerte félmagasan a tizenegyest, a kapus kezét súrolta a labda, megfogni viszont már nem tudta.

67′ Egy dorozsmai helyzetnél két játékos is betört a tizenhatoson belülre, és a kifutó Vasas kapus nekiment a támadónak. A játékvezető kiállítást és büntetőt ítélt. A tizenegyesre Kertész kapus állt be, Fodor jött le a támadósorból.

66′ Cserélt a Kiskundorozsma is: Radnai váltotta Mohácsit. A második félidő első húsz percének a tapasztalatai szerint ugyanúgy folytatódik a játék, mint az elsőben, alig alakulnak ki helyzetek.

60′ Kettős csere a sárga mezeseknél: Bitó és Varga megy fel, Juhász és Barna jött le.

59′ A Sándorfalva is elhibázott egy ziccert. Mohácsi vétett el egy labdát, melyre rácsapott Juhász a tizenhatos vonalánál, de a kifutó Belecan mellett nem tudta elpörgetni a játékszert.

52′ Kakaskodásért Farkas M. és Barna kapott sárga lapot.

51′ Pócs tört be a Sándorfalva tizenhatosán belülre, de a kifutó Vasas kapus jól zárta a szöget és védte a ziccert.

48′ Az első percekben a Sándorfalva aktivizálta magát hatékonyabban, egy szögletet tudtak rúgni a sárga mezesek, komolyabb gólveszély nélkül.

46′ Elkezdődött a második félidő, egy csere is volt: Csányi állt be Huszár helyett. Fődi pedig Gomez helyére.

SZÜNET

45′ Vége a félidőnek

39′ Az első félidő végére két helyzetről is be tudunk számolni: előbb Fodor kapott középről egy labdát a jobb oldalon, amivel a tizenhatoson belülre robogott, és 12 méterről lőtte fölé. Egy perccel később Juhász cselezte be szépen magát, és 14 méterről tekerte a bal oldalra, de Belecan védett.

35′ Továbbra is helyzet nélküli a mérkőzés, az utóbbi percekben inkább a Dorozsma aktívabb támadásokban. Több szögletet és beadást is feljegyezhetünk Laczkóéknak, de ezek nem okoztak komolyabb bonyodalmat a sándorfalvi védelemnek.

29′ Fodor ugrott ki ígéretes helyzetben, középen, a védője megrántotta, de talpon maradt a csatár. Mielőtt ellőhette volna a labdát a tizenegyes pont környékéről, hátulról egy védő szögletre mentett.

26′ SÁRGA LAP A tizenhatos sarkánál Bálint D. csúszott be rossz ütemben, amit a bíró sárga lappal jutalmazott. A megítélt szabadrúgást Gomez harmatgyengén nyeste Vasas kezébe.

21′ Említésre méltó esemény továbbra sem történik, a Sándorfalvának volt egy ígéretes kontratámadása, melynek végén Fodor próbálta jobbról a tizenhatoson belülre vinni a labdát, de bedobásra mentettek a zöld mezesek.

15′ Teljesen kiegyenlítődött a játék, főleg a mezőnyben folyik a harc. Hol az egyik csapat próbál támadást indítani, hol a másik, de legtöbbször a védelemben elakadnak az akciók.

8′ Kijött a szorításból a Sándorfalva, Fodorék bal oldalt próbáltak akciót építeni, ami végül a kifutó Belecan kezében kötött ki. A másik oldalon Vasanak kellett lehúznia egy labdát.

4′ Nagy lendülettel kezdődött a találkozó, főleg a Sándorfalva térfelén folyik a játék. Ezekben a percekben két szögletet is rúgott a Kiskundorozsma, melyet biztosan hárított a vendég csapat védelme.

1′ A Sándorfalva kezdte a mérkőzést: a pályaválasztó csapat zöld mezben és nadrágban, valamint fehér sportszárban, a vendégek pedig sárga-fekete összeállításban játszanak.

12.55 A pályaviszonyok miatt Algyőn rendezik meg a Szeged 2011 második csapatának, a Kiskundorozsmának és Sándorfalvának az összecsapását. Igazi rangadóhangulatban készülődik a két csapat, és a nézők is, akik szép számmal látogattak el: mintegy 150-200-an vannak már a pálya körül. Kellemes kora tavaszias idő, ragyogó napsütés!

A találkozó elé:

A 31 pontos Sándorfalva a harmadik, a 30 pontos Kiskundorozsma a negyedik helyről várta a megyei I. osztály tavaszi folytatását. Mindkét egység a dobogóért száll harcba a következő hetekben, sőt, még az aranyéremről is álmodozhatnak. A dorozsmai pálya használhatatlansága miatt ezúttal az algyői műfüvön mérik össze tudásukat. Igazi éles presztízscsatára van kilátás, különösen annak tükrében, hogy a 36 ponttal éllovas Algyő szombaton 1-0-s vereséget szenvedett Csanádpalotán, adott tehát az esély a felzárkózásra.

“Hazai” oldalon volt kisebb a játékosmozgás a téli időszakban. Távozott: Németh András, Kiss János (visszavonultak), érkezett: Fröhlich Tamás (Sándorfalva), Bagi Tamás (SZVSE), Torma Szabolcs (Kunbaja). A kispadra Bóka Ferenc helyett Stetakovics Marinkó ült. Azonban mivel a Dorozsma az NB II-es Szeged 2011 fiókcsapataként működik, esetükben mindig az a legnagyobb kérdés, kik játszanak vissza a “nagyok” közül. Igazi pikantériát kölcsönözne a derbinek, ha szerepet kapna Gémes Bence, aki nemrégiben a Sándorfalva első számú gólvágójaként igazolt a Szeged 2011-be… Ami a másik felet illeti, a vendégeknél Takács Renátó (Ausztria), Túri Bálint (Svédország), Fröhlich Tamás (Kiskundorozsma), Gémes Bence (Szeged 2011), Varga Attila (UTC) távozott, s csak ketten érkeztek: Juhász II. Sándor (HFC), Kittl Zoltán (Kiskunmajsa).

Ősszel Sándorfalván 1-0-s vendégsiker született, Tóth Imre a 49. percben szerezte a győztes gólt. Tóth János tanítványait tehát a visszavágás vágya is fűtheti.