Dorozsmai Egységes SportKör
Friss hírek:
2024. március 29. (péntek)

Kiemelkedően teljesítettek a hétvégén Kiskundorozsma csapatai. (archivált)

A hétvége kitűnően sikerült az Egységes Sportkör Kiskundorozsma csapatainak, ugyanis minden korosztályban szép eredményeket értek el lányaink és fiaink.

A hétvége azzal kezdődött, hogy a Csongrád megye Női II. osztályában szereplő női csapatunk 3-1 arányban legyőzte a L-IT-SZEAC női csapatát egy rendkívül nehéz meccsen.

Dorozsmai gólszerzők: Kissné Szendrei Edit (24'), Sisák Annamária (31'), Ancsányi Cintia (66')

Majd ez a meccs után az Ifjúsági csapatunk az U19 'A' csoportjában fogadta Mindszent U19-es csapatát, ahol egy küzdős meccsen sikerült kicsikarni a 3 pontot. A végeredmény 3-2 lett.

Dorozsmai gólszerzők: Balogh Zsolt (37', 87'), Fábián Krisztián (38')

Az ifjúsági csapatunk győzelme után a felnőtt csapatra került a sor, hogy otthon tartsa a 3 pontot Szőreg együttese ellen. A mérkőzés elején hideg zuhany ért minket, ugyanis már az első percben vezetést szerzett a szőregi gárda, de szerencsére gyorsan tudott a csapatunk egalizálni, egy visszatámadás után Szőke Péterhez került a labda, aki egyérintőből kiugratta Füleki Gábort, Füleki pedig ziccerben, gyönyörűen elpasszolta a kapus mellett a labdát. Ezután egy jól eltalált szabadrúgásból ismét vezetést szerzett a Szőreg. Már-már a azt hitték a csapatok és a nézők is, hogy félidőben 2-1-es vezetéssel mehetnek pihenőre az együttesek, azonban, már a hosszabítás perceiben Ottlik Márkot rántották le a 16-oson belül, amiért 11-est adott a bíró sporttárs. Szőke Péter higgadtan értékesítette a büntetőt. Ezzel a félidő 2-2-es döntetlennel zárult. A félidei küzdés után viszont megnyílt a gólcsap a dorozsmaiaknál. Előbb Ottlik kiugratásából szerzett gólt Szőke, majd egy visszatámadás után, Szőke beadásából fejelt gólt Illés Tibor.Néhány perccel később Antal Sándor adott be egy labdát szögletből, amelyet Kiss Attila fejelt a hálóba. 5 perccel később ismét rezgett a háló, amikor is Füleki beadásából Szőke megrúgta maga 3. csapata 6. gólját. Majd ismét 5 perc elteltével egy lecsorgó labdát tekert Kiss, a bal felsőbe, amellyel kialakította a 7-2-es végeredményt.

Fazekas István így foglalta össze viccesen a mérkőzést a meccs végén:"Ha az első félidő után valaki azt mondja nekem, hogy magabiztos győzelmet aratunk, kinevetem."

Ezzel zárult a szombat az eredmények szempontjából, de vasárnap is komoly feladatok vártak csapatainkra. A Bozsik-tornán jól teljesítettek a jövő tehetségei, egy-két vereséggel, de jól vették az akadályokat.

Vasárnap még egy korosztályban került megrendezésre mérkőzés, ahol az U17-es leány csapatunk, meggyőző fölénnyel győzte le a Szentesi Kinizsi csapatát. A mérkőzés 8-1-es győzelemmel végződött.

Dorozsmai gólszerzők: Szabó Dominika (7'), Ancsányi Cintia (8', 13', 65'), Zakar Barbara (52', 57'), Szabó Rebeka (51', 68')

Szavazás: Továbbjutnak hétvégén az utánpótlás csapataink?